DIALOGURI DUHOVNICESTI

Iubiti credinciosi, incepand din Miercurea aceasta, in biserica noastra din Aurora se vor relua serile sau dialogurile duhovnicesti. Acestea au un rol deosebit de important in viata unei comunitati parohiale, deoarece in cadrul lor, preotii slujitori expun teme diverse, centrate pe invatatura de credinta a Bisericii Ortodoxe, ajutand si indemnandu-i pe credinciosi la o intelegere mai clara si necesara a spiritualitatii ortodoxe.
De fiecare data, ele vor fi precedate de citirea unui Acatist, insotind rugaciunea cu invatatura de credinta.
Asadar, Miercuri 27 Noiembrie de la ora 6:30 pm va fi prima seara duhovniceasca.

Iubiti credinciosi, incepand din Miercurea aceasta, in biserica noastra din Aurora se vor relua serile sau dialogurile duhovnicesti. Acestea au un rol deosebit de important in viata unei comunitati parohiale, deoarece in cadrul lor, preotii slujitori expun teme diverse, centrate pe invatatura de credinta a Bisericii Ortodoxe, ajutand si indemnandu-i pe credinciosi la o intelegere mai clara si necesara a spiritualitatii ortodoxe.
De fiecare data, ele vor fi precedate de citirea unui Acatist, insotind rugaciunea cu invatatura de credinta.
Asadar, Miercuri 27 Noiembrie de la ora 6:30 pm va fi prima seara duhovniceasca.

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s