HRAMUL BISERICII 9 MARTIE

Iubiti credinciosi,
Anul acesta se implinesc 5 ani de cand biserica noastra din Aurora a luat nastere prin binecuvantarea lui Dumnezeu. Cu acest prilej, Hramul (sarbatoarea) Sfintilor 40 de Mucenici va fi incununat de prezenta Intaistatatorului Episcopiei noastre, Arhiepiscopul Nathaniel Popp. Asadar, va indemnam sa ne fiti alaturi prin rugaciuni si prezenta dumneavostra la sarbatoarea bisericii noastre:
Sambata 8 Martie, de la ora 6:30pm – Vecernia cu Litie si masa festiva (in sala bisericii);
Duminica 9 Martie, de la ora 9am – Utrenia si Sfanta Liturghie, urmate de masa de Hram (1pm – Centrul cultural din Aurora – 22 Church St., Aurora, L4G 1G4).
In ambele zile, la slujbe vor participa mai multi preoti din Toronto si GTA, in prezenta Arhiepiscopului Nathaniel.

Iubiti credinciosi,
Anul acesta se implinesc 5 ani de cand biserica noastra din Aurora a luat nastere prin binecuvantarea lui Dumnezeu. Cu acest prilej, Hramul (sarbatoarea) Sfintilor 40 de Mucenici va fi incununat de prezenta Intaistatatorului Episcopiei noastre, Arhiepiscopul Nathaniel Popp. Asadar, va indemnam sa ne fiti alaturi prin rugaciuni si prezenta dumneavostra la sarbatoarea bisericii noastre:
Sambata 8 Martie, de la ora 6:30pm – Vecernia cu Litie si masa festiva (in sala bisericii);
Duminica 9 Martie, de la ora 9am – Utrenia si Sfanta Liturghie, urmate de masa de Hram(1pm – Centrul cultural din Aurora – 22 Church St., Aurora, L4G 1G4).
In ambele zile, la slujbe vor participa mai multi preoti din Toronto si GTA, in prezenta Arhiepiscopului Nathaniel.

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s