Bazar de Crăciun – 2019

Iubiți credincioși,
Așa cum obișnuim în preajma Sărbătorilor legate de Nașterea Domnului, organizăm și anul acesta, prin efortul și bunăvoința Asociației Doamnelor de la Biserica noastră, Bazarul de Crăciun cu produse tradiționale românești, în data de Duminică, 22 Decembrie 2019, după Sfânta Liturghie.
Pentru o mai bună gestionare a evenimentului, produsele listate mai jos vor fi disponibile pe bază de comandă. Responsabilă cu preluarea comenzilor este doamna Livia Filimon pe care o puteți contacta la biserică sau pe email:
Data limită pentru comenzi – 15 decembrie, 2019:
  • Sarmale ($1/buc): 20 buc la pachet (crude/negătite) – $20 
  • Cozonaci (nucă și ciocolată) – $20/buc
  • Salată Boeuf – caserolă (~950gr) – $22
  • Piftie/Răcituri – caserolă (~950gr) – $22
  • Pâine – $5
Fondurile strânse din această acțiune vor fi folosite pentru întreținerea lăcașului de cult și asigurarea bunei desfășurări a activităților parohiei.
 
Datorită acestor acțiuni caritabile organizate de biserica noastră și prin suportul financiar și participarea generoasă a dumneavoastră, a credincioșilor, continuăm, cu ajutorul lui Dumnezeu, să împodobim locașul nostru de închinare cu icoane pictate.
Mii de mulțumiri tuturor și cu Dumnezeu înainte!
Doamne ajută,
____________________________________
Pr. Florian Ene
647-338-6077
__________________________

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s