Bazar de Crăciun

Iubiți credincioși,
Așa cum obișnuim în preajma Sărbătorilor legate de Nașterea Domnului, organizăm și anul acesta, prin efortul și bunăvoința Asociației Doamnelor de la Biserica noastră, Bazarul de Crăciun cu produse tradiționale românești, în data de Duminică, 23 Decembrie 2018, după Sfânta Liturghie.
Pentru o mai bună gestionare a evenimentului, produsele listate mai jos vor fi disponibile pe bază de comandă. Responsabile cu preluarea comenzilor sunt doamnele Livia Filimon și Magda Benescu pe care le puteți contacta la biserică sau pe email:
Data limită pentru comenzi – 10 decembrie
Sarmale ($1/buc): 20 buc (gătite sau crude/negătite – de specificat în comandă) – $20 
Cozonaci (nucă și ciocolată) – $18/buc
Salată Boeuf – caserole mici (~450gr) $10, caserole mari (~950gr) – $20
Piftie/Răcituri – caserolă mare (~950gr) – $20
 
Prăjituri:
Savarine – $3/buc
Boema – $5/buc
Amandine – $4/buc
Pâine 
Fondurile strânse din această acțiune vor fi folosite pentru întreținerea lăcașului de cult și asigurarea bunei desfășurări a activităților parohiei.
 
Datorită acestor acțiuni caritabile organizate de biserica noastră și prin suportul financiar și participarea dumneavoastră, a credincioșilor, am reușit cu ajutorul lui Dumnezeu, să achităm la sfârșitul lunii Noiembrie, anul curent, Catapeteasma sculptată ce împodobește de un an de zile locașul nostru de închinare. 
Mii de mulțumiri tuturor și cu Dumnezeu înainte!
Doamne ajută,
____________________________________
Pr. Florian Ene
647-338-6077
__________________________

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s