Adunarea Generala 2019

Iubiti credinciosi,
In data de Duminica, 24 Martie 2019, dupa savarsirea Sfintei Liturghii, cu binecuvantarea Inalt Prea Sfintitului Nathaniel, va avea loc Adunarea Generala a Membrilor Parohiei „Sfintii Patruzeci de Mucenici” – din Aurora.
Sunt invitati sa participe toti membrii cotizanti ai bisericii noastre. Prin membru cotizant se intelege, conform Statutului de Organizare si Functionare a parohiei noastre, o persoana care a depus formularul de membrie si a platit cotizatia anuala cu cel putin 6 luni inainte de data sedintei anuntate (pentru membri noi), respectiv până la 31 Decembrie 2018, pentru membri mai vechi.
Prezenta la Adunarea Generala este de o mare importanta, tinand cont de faptul ca administrarea acestei Sfinte si de Dumnezeu pazite Biserici nu se poate face fara implicarea si participarea noastra ca si crestini.
Multumindu-va tuturor si fiecaruia in parte pentru dragostea cu care veniti si sprijiniti Corabia Mantuirii noastre, rugam pe Bunul Dumnnezeu sa va rasplateasca din darurile Sale cele bogate cu cele ce va sunt de folos!
 
Cu binecuvantare,
____________________________________
Pr. Florian Ene
647-338-6077
____________________________________
Biserica ”Sfinții Patruzeci de Mucenici”
33 Mosley Street, Aurora, ON, L4G 1G8

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s