Serbarea de Crăciun – 25 Decembrie 2019

Iubiți credincioși,

Ne pregătim cu emoție și bucurie mare de sărbătoarea Nașterii Domnului nostru Iisus Hristos, vremea de colindat și de primit daruri care, la biserica noastră, va atinge intensitatea maximă chiar în ziua de Crăciun, pe 25 Decembrie când, după Sfânta Liturghie, copiii vor prezenta programul de colinde și poezie și vor aștepta cu nerăbdare venirea lui Moș Crăciun cu desaga plină de cadouri.
Anul acesta, părinții care doresc să își înscrie copiii la serbare, sunt rugați să ia legătura cu Doamna Daniela Iliescu până Duminică, 1 Decembrie a.c., la adresa: danielais2007@yahoo.ca

Pentru a fi siguri că Moșul, câtu-i de bătrân, nu uită pe nimeni, vă rugăm să luați legătura cu Doamna Cristina Păunescu ca să anunțați participarea copiilor dumneavoastră până cel târziu la 15 Decembrie a.c., la adresa: paunescu_cristina@yahoo.com
 
Cadourile vor fi pregătite din partea bisericii (se pot face donații la Pangar sau online pe site-ul bisericii noastre – donație sugerată pentru cadou/copil: $15), ambalate similar pentru a evita eventualele situații neplăcute.
NU se acceptă cadouri pregătite de părinți și aduse la biserică pentru a fi înmânate de Moș Crăciun!

Vă mulțumim pentru înțelegere!

Pentru programul liturgic și evenimentele organizate de biserica noastră, vă rugăm să accesați: 

https://boraurora.com/

Doamne ajută,
____________________________________
Pr. Florian Ene
647-338-6077
____________________________________
Biserica ”Sfinții Patruzeci de Mucenici”
33 Mosley Street, Aurora, ON, L4G 1G8

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s